Оракулът каза
Уникален поглед към начина на мислене и действията на най-големия инвеститор на нашето време. Най-добрата колекция от блестящи идеи, практически съвети и мъдри прозрения на Оракула от Омаха, подбрана от негови интервюта, изявления и писма в продължение на десетилетия.
Чета може би по шест часа на ден, може би повече. И прекарвам по час-два на телефона. И мисля. Това е горе-долу всичко.
Богатството ми се дължи на комбинацията от факта, че живея в Америка, някои щастливи гени и сложната лихва.
Един богат човек трябва да остави на децата си достатъчно, за да направят всичко. Но не и достатъчно, за да не правят нищо.
Когато времената са добри, всички са като Пепеляшка на бала. Тя знае, че в полунощ всичко ще се превърне в тикви и мишки, но за момента е толкова забавно – танците са страхотни, момчетата изглеждат чудесно и питиетата идват точно навреме, а по стените няма часовници. Това се случва с капитализма. Забавляваме се, докато балонът се надува, и си мислим, че ще се измъкнем пет минути преди полунощ. Само че на стената няма часовник”
Уорън Бъфет
Kниги от същия жанр
-
Цената на безсмислиетопечатна:
5.06 EUR
9.90 лв. -
Поземлени имотипечатна:
3.32 EUR
6.50 лв. -
Бизнес стратегии, планове, бюджетипечатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Системи за финансово управление и контрол: Концептуален модел за общинипечатна:
48.57 EUR
95.00 лв. -
Проблеми на изнасилването в българското наказателно правопечатна:
3.57 EUR
7.00 лв. -
Международно частно правопечатна:
10.73 EUR
21.00 лв. -
Данъчно облагане 2014 - Коментарпечатна:
12.78 EUR
25.00 лв. -
Управление на икономикатапечатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Разчупи клишетатапечатна:
12.27 EUR
24.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.