Хипнозата
На хипнозата често се гледа с недоверие, със страх или пък с прекалено големи очаквания. Малко са тези които осъзнават колко несправедливо е оценяван, подценяван или надценяван този съпровождащ ни през цялата човешка история феномен. Тази книга разглежда стъпка по стъпка основните въпроси свързани с хипнозата - нейната история, същността на транса и трансовото преживяване, внушенията и подходите, с които си служи тя, както и начините на комуникация. Втората част е посветена на хипнотерапията -лечението чрез хипноза. Представена е историята и терапевтичното използване на хипнотичните техники.
Kниги от същия жанр
-
Косата днес 02. Стъпка по стъпка с Георги Петковпечатна:
10.22 EUR
20.00 лв. -
Viewfinder: 100 Top Locations for Great Travel Photographyпечатна:
31.64 EUR
61.90 лв. -
Закон за административните нарушения и наказанияпечатна:
1.52 EUR
2.99 лв. -
Преодолей гравитацияпечатна:
6.64 EUR
13.00 лв. -
Секс престъпленияпечатна:
1.02 EUR
2.00 лв. -
Как Финдъс оправи неразбориите в градинатапечатна:
1.78 EUR
3.50 лв. -
48-те закона на власттапечатна:
12.27 EUR
24.00 лв. -
Българска енциклопедия А-Япечатна:
15.33 EUR
30.00 лв. -
Черните гарванипечатна:
5.11 EUR
10.00 лв.
Информация
Информация за книгата:
За автора
Иво Величков
1970 г.
Асеновград
Биография:
Роден през 1970 г. в Асеновград, Иво Величков следва психология, философия, клинична и социална работа и завършва London College of Clinical Hypnosis. Работи в Лондон като сертифициран хипнотерапевт в Центъра за комплементарно здравеопазване. В България основава психотерапевтичен център „Feeling”, води семинари и курсове по хипноза за психолози, медици и стоматолози. През 1999 г. основава Българската асоциация по хипноза. Публикува в много специализирани и популярни издания и е гост на различни телевизионни предавания. През 2000 г. издава книгата „Хипнозата”, която претърпява три издания и постига голям успех на Лондонския панаир под заглавието: „The Secrets of Hypnosis”. Същата година записва и издава 11 диска с хипнотични сесии на английски език, които с голям успех се разпространяват във Великобритания и САЩ.
Oт ранна възраст се занимава с източни бойни изкуства, йога, медитативни и трансови техники, които усъвършенства в личната си кореспонденция с Карлос Кастанеда. От 2006 г. редовно посещава остров Бали като ученик в школата „Санди Мурти” на учителя И Густи Агунг Нгура Харта.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.