Физика на тъгата
Аз сме. Едно момче говори - от подземния лабиринт на Минотавъра, от мазе в края на Войната, от приземна квартира през 1970-80-те, от старо бомбоубежище.
Роман за емпатията и нейното чезнене, за световната есен, за минотаврите, заключени в нас, за възвишеното, което може да е навсякъде, за елементарните частици на тъгата и вечното време на детството, което ни предстои.
Роман с преплитащи се коридори, отклонения и стаи, който смесва минало и настояще, мит и документ. Събира истории и животни от всеки род, прави капсули на нетрайното заради онзи, който има да идва -постапокалиптичен читател, бог или охлюв.
Kниги от същия жанр
-
Душите на Самотракипечатна:
3.06 EUR
6.00 лв. -
Специално лечениепечатна:
3.57 EUR
7.00 лв. -
Синът на вдовицатапечатна:
9.20 EUR
18.00 лв. -
Жрицата в бялопечатна:
9.20 EUR
18.00 лв. -
Огън и мъглапечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Мъртвецът в бункерапечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Отвлечената амазонкапечатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Малка книжка за женитее-книга:
1.53 EUR
3.00 лв.печатна:
3.57 EUR
7.00 лв. -
Безсилните на този святпечатна:
5.11 EUR
10.00 лв.
Информация
Информация за книгата:
За автора
Георги Господинов
07.01.1968 г.
Ямбол
Биография:
Георги Господинов е завършил българска филология в Софийския университет, по-късно става доктор по Нова българска литература към Института за литература на БАН с дисертация на тема „Поезия и медия: кино, радио и реклама у Вапцаров и поетите на 40-те години на ХХ век“ (издадена от „Просвета“, 2005) и работи като литературовед в Института по литература на БАН от 1995. От 1998 до 2000 г. е преподавател в НБУ по писане на есе (1998), а по-късно по съвременна българска литература (1999-2000).
Редактор е в „Литературен вестник“, седмичен колумнист е на в. „Дневник“ и редактор за България на излизалото в Оксфорд литературно списание „Orient Express“.
Има една дъщеря (с литературоведката Биляна Курташева), Рая Господинова, родена на 13 януари 2007 година.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.