Тайната на царството
Марк Мецентий, изнежен и отегчен от живота римлянин, се озовава в Йерусалим в деня, когато на хълма Голгота, разпънат между двама разбойника, Иисус Назарянина завършва своя земен път.
Марк е търсил отчаяно смисъла на съществуванието във философията на древните мъдреци, опитвал се е напразно да утоли глада на душата си със земни наслади. Един поглед на Спасителя е достатъчен на римлянина, за да поеме по дългия и тежък път в търсене на истината за учението на Назарянина, за вярата и за небесното царство.
В писмата си до обичаната Тулия Марк описва търсенията си, колебанията, съмненията, опитите да проникне отвъд заблудите, разпространявани умишлено и от римската власт, и от фарисеите. Търсенето на истината за Сина Божи го среща с римския прокуратор Понтий Пилат, с Христови сподвижници и с противници от новата вяра – с озарената от спокойствие и сила Мария Магдалена, с тревожните, ревниви и преследвани ученици на Иисус. Всеки от тях – от римския прокуратор до възкръсналия Лазар – има своята истина за Христа. През четиридесетте дни до Възнесението на Сина Божи Марк Мецентий трябва да осъзнае вечната и непоклатима сила, на която се уповават новопокръстените – тайната на Царството Божие.
Изданието е спонсорирано от Финландски информационен център за литература.
Kниги от същия жанр
-
Малки съществапечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Фаталнопечатна:
4.06 EUR
7.95 лв. -
Корабът на глупцитепечатна:
20.45 EUR
40.00 лв. -
Хартиеното момичепечатна:
7.61 EUR
14.90 лв. -
Последната теоремапечатна:
6.13 EUR
11.99 лв. -
Крака на костенуркапечатна:
8.18 EUR
16.00 лв. -
Заедно завинагипечатна:
7.66 EUR
14.99 лв. -
Магьосникът на щастиетопечатна:
4.03 EUR
7.90 лв. -
Циркът на кошмаритепечатна:
3.06 EUR
5.99 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.