Сто яда. Новели
Още от поредицата Съвременна европейска проза
-
-
-
-
-
-
-
Истории от Кварталапечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Принцът сe жeнипечатна:
4.49 EUR
8.80 лв. -
Мислипечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Тютюн - комплект том 1, том 2печатна:
20.45 EUR
40.00 лв. -
Горящата стаяпечатна:
8.17 EUR
15.99 лв. -
Те живеят в нощтапечатна:
8.43 EUR
16.50 лв. -
Изчезващият градпечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Тайният кръг, книга 1: Посвещаванетопечатна:
5.57 EUR
10.90 лв. -
Куклитее-книга:
6.64 EUR
13.00 лв.
В сборника от шест новели „Сто яда“ Кустурица сякаш възкресява с думи магическата атмосфера на прочутите си филми „Спомняш ли си Доли Бел“, „Баща в командировка“, „Черна котка, бял котарак“. Тъканта на живота – повтарящи се епизоди от детството, белязано с топлина, но и с болка, колоритът на Сараево от времето на социалистическа Югославия – е прорязана от стигащи до абсурд ситуации, от чудати образи на змии, които пият мляко на пътя, от влюбени, които летят.
„Сто яда“ е метафора на израстването, размишление за сблъсъка с жестокия свят на възрастните, за мига на съзряването, в който съвсем неочаквано детският свят се превръща в спомен. Непредсказуемото завихряне на сюжетите, съчетанието на черен хумор и светла балканска тъга разкриват взривяващата фантазия на Кустурица, умението му да разказва с чувствителността на филмов творец.
„Андрич говори за трудността да се определи мястото, където свършват думите и започва образът, а аз – обратно – от образа извличам думите, които са не само описание, а натоварена със значение мисъл.” - Емир Кустурица
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.