Статски съветник
Московският губернатор отново е изправен пред тежка криза – на територията на поверената му губерния е убит генерал Храпов, близък на престола, омразен на множащите се противници на държавността. Храпов е убит във влака, на път да поеме новото си назначение – губернатор на сибирските територии. Отговорността за наглото и хладнокръвно престъпление носи вероятно някоя от терористичните групи, които се множат в империята.
Престъпникът е проявил нечувано безочие – не само че убива генерала в непосредствена близост до неговите подчинени и охрана, но се добира до жертвата си, представяйки се за статския съветник Ераст Петрович Фандорин.
Фандорин трябва да спасява своя покровител, стария княз, от гнева на императора и от интригите на петербургската камарила – а има и лични сметки за разчистване с човека, забил кинжал в гърдите на генерал Храпов. Единствената следа са инициалите БГ, гравирани на дръжката на кинжала.
Решава се бъдещето на многовековната империя, която вече е на ръба на пропастта и само крачка я дели от кървавия хаос на революцията.
Бомбените атентати зачестяват. Фандорин е застрашен да стане жертва на политически интриги, на користните планове на кариеристи – за да се озове накрая сам срещу демоничния убиец.
Kниги от същия жанр
-
Пандора. Нови истории за вампиритепечатна:
12.00 лв.
6.13 EUR -
Николай Хайтов, том 3: Бодливата роза. Вълшебното огледалопечатна:
15.00 лв.
7.66 EUR -
Веселие по рускипечатна:
8.00 лв.
4.09 EUR -
Кръвни братяпечатна:
6.98 лв.
3.56 EUR -
Рицарите на празната чашапечатна:
11.99 лв.
6.13 EUR -
Къщата на обесенияпечатна:
10.00 лв.
5.11 EUR -
Записки от затворапечатна:
12.90 лв.
6.59 EUR -
Да се убива е леснопечатна:
10.99 лв.
5.61 EUR -
Бандата от Чарлстаунпечатна:
9.00 лв.
4.60 EUR
Информация
Информация за книгата:
За автора
Борис Акунин
Биография:
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.