Старата болест
Омъжена млада жена катастрофира с чужд мъж по време на разходка извън града... За щастие оцеляват и двамата. Вместо упреци и презрение, съпругът предлага романтично пътуване по море.
За младата жена се зареждат тихи лунни вечери на яхтата, тя узнава за трогателни човешки съдби и историите на малкия екипаж. Очарователните разходки по крайбрежието са смутени от тревожното усещане, че не оценява по достойнство загрижения, тактичен и благороден мъж, за когото се е омъжила, водена от дълг, без да му даде сърцето си. Ще преодолее ли моминските си представи и ще остави ли любовта да разцъфне, или ще продължи криворазбраното поведение на модерна и силна жена?
Турският класик Решат нури Гюнтекин /1889-1956/ представя проблема за модерността и старото под интересен ракурс: не като сблъсък или отрицание на непримирими схващания, а като горещо възприети, но зле тълкувани ценности, които обричат една истинска любов.
Kниги от същия жанр
-
Лична картапечатна:
6.50 лв.
3.32 EUR -
Тъмнината, която предхожда - част 1, том 2печатна:
12.00 лв.
6.13 EUR -
Човекът от остров Луис - книга вторае-книга:
11.00 лв.
5.62 EUR -
Дамата от езеротопечатна:
14.00 лв.
7.15 EUR -
Наследничкипечатна:
14.95 лв.
7.64 EUR -
Полъх на лятна нощпечатна:
14.00 лв.
7.15 EUR -
Жeнa с минaлoпечатна:
7.80 лв.
3.98 EUR -
Пътни картинипечатна:
15.00 лв.
7.66 EUR -
Евгений Онегинпечатна:
14.00 лв.
7.15 EUR
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.