Следи от криле
Нихат Йоздал е роден през 1984 г. в гр. Халфети (област Шанлъурфа, Турция). Завършва Педагогика в Университета „Мустафа Кемал Ататюрк“ – Шанлъурфа. Няколко години работи като учител, след което заема ръководни длъжности в областната Дирекция на образованието, сектор „Младежко обучение и спортна дейност“. Понастоящем е в ръководството за проектна работа към същото учреждение.
Творческите му изяви (в Турция и в чужбина) са главно в областта на художествените инсталации, съчетани с поезия и класическо изобразително изкуство.
Публикува поезия от 2002 година. Още първите му стихове в периодичния печат се посрещат с възторг от читателя и одобрение от критиката. Скоро излиза и първата му книга – „Далече“, последвана от „Почакай слънцето“, „Преди Google“ (отличена през 2008 г. с престижната Награда за млада поезия на името на турския критик Мемет Фуат) и „Следи от криле“. През 2011 година получава поощрителна награда от „Омирови поетични дни“.
Kниги от същия жанр
-
Нож от блянове. Книга 11печатна:
10.22 EUR
19.99 лв. -
Първородниятпечатна:
7.64 EUR
14.95 лв. -
Дъщеря на дълбинитее-книга:
6.64 EUR
12.99 лв. -
Михримах- Розата на султанския дворецпечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Ноевият ковчегпечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Спасете нашите души!печатна:
4.60 EUR
9.00 лв. -
Светът според Гарппечатна:
2.55 EUR
5.00 лв. -
Трудни любовие-книга:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Писмото на Росетипечатна:
7.66 EUR
15.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.