Силните храни за мозъка
Може ли закуската или обядът да увредят паметта ни? Не пропускаме ли храни, които биха могли да ни предпазят от болестта на Алцхаймер? Едва ли е изненада за някого, че храненето и здравето са пряко свързани. Но малцина знаят, че определени храни могат да защитят мозъка ни и да подобрят неговото функциониране.
Ето и изненадата: силните храни сериозно намаляват риска от развитие на Алцхаймерова болест. Книгата обобщава най-новите научни изследвания и дава революционна програма, която може да укрепи паметта и да защити здравето на мозъка ни. В "Силните храни за мозъка" д-р Барнард разкрива с какво можем да се храним без ограничения и какво да избягваме. Той разкрива, че определени упражнения и добавки могат не само да подобрят здравето на мозъка, но и да намалят риска от развитие на болест на Алцхаймер, инсулт и други по-леки здравни проблеми – като липса на енергия, безсъние и лош сън, раздразнителност и липса на концентрация.
От Силните храни за мозъка ще научите:
• Кои са най-добрите храни за укрепване на когнитивната функция.
• Какви рискове носят за вашата памет млечните продукти и месото.
• Ролята на алкохола и кофеина за риска за разболяване от Алцхаймер.
• Какви са най-новите открития на учените относно токсичните метали, например срещащия се в готварските съдове, кенчетата с газирани напитки и популярните средства против стомашни киселини.
• План за подробно меню, рецепти и съвети за спестяване на време при готвене.
Kниги от същия жанр
-
ТИ на диета. Ръководство за поддържане на талиятапечатна:
10.22 EUR
20.00 лв. -
Да станем по-млади: Хapмoнизиpaйтe умa и тялoтo cипечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Книга за менопаузата - здрави, спокойни и щастливипечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Антиоксиданти - храни и добавкипечатна:
2.30 EUR
4.50 лв. -
Живата храна - диети и салатипечатна:
5.06 EUR
9.90 лв. -
Киноа - суперхраната на бъдещетопечатна:
2.50 EUR
4.90 лв. -
Хъркането: легенди, причини, лечениепечатна:
3.06 EUR
6.00 лв. -
Съзнателна медицинапечатна:
10.22 EUR
20.00 лв. -
Заболявания на простататапечатна:
2.53 EUR
4.95 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.