Сензационни новини
Уилям Бут, простодушен провинциалист, пише прилежни дописки за голям лондонски всекидневник относно навиците на дивите животни. След поредица от недоразумения, грешки и комични ситуации, Бут е назначен за военен кореспондент на вестника във въображаемата африканска страна Ишмилия, където се носят слухове за предстояща революция.
Въпреки че няма и най-малка представа за какво е изпратен и какво очакват от него шефовете в Лондон, Бут произвежда сензационни новини и сам се превръща в сензация. Блестяща и непочтителна сатира на британската вестникарска индустрия, с нейното трескаво и безогледно преследване на горещи новини, романът на Ивлин Уо, наред с шедьовъра му „Завръщане в Брайдсхед”, се нарежда в класацията на „Обзървър” на стоте най-добри англоезични романи за всички времена. Книгата излиза за първи път у нас.
Kниги от същия жанр
-
Тютюн - комплект том 1, том 2печатна:
20.45 EUR
40.00 лв. -
Защо не съм атеист -
Дяволът държи свещтапечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Вътрешният кръгпечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Вакантен посте-книга:
6.13 EUR
12.00 лв.печатна:
10.22 EUR
20.00 лв. -
Атинянката Таиспечатна:
5.61 EUR
10.99 лв. -
Патрул за ада: 2 в 1 - Книга-играпечатна:
5.59 EUR
10.95 лв. -
Бог е лудостпечатна:
4.59 EUR
8.99 лв. -
Мълчанието на булкатапечатна:
3.32 EUR
6.50 лв.
Информация
Информация за книгата:
За автора
Ивлин Уо
Биография:
Ивлин Уо (1903–1966) е английски писател, автор на незабравими романи, пътеписи и биографии, които му осигуряват трайно място в английската литература. „Упадък и падение“ е първият му роман (1928), но това е произведението, с което той привлича вниманието не само на английската, а и на световната литературна общественост и поставя началото на една великолепна сатирико-комична поредица за висшето английско общество, към което самият автор неудържимо се стреми, колкото и да го осмива.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.