Самотни пътешествия
"Самотни пътешествия" е третият пореден том с есета от Йосиф Бродски в България. За разлика от първите два - "По-малко от единица" /1996/ и "За скърбта и разума" /, - съставени приживе от самия поет, настоящият е подбран изцяло от българския му издател.
В основата му е знаменитото венецианско есе "Кеят на неизцелимите", около което великият изганик е възнамерявал да изгради своята следваща прозаична книга. Александрия и Рим, Истанбул и Ленинград или Санкт Петербург, Венеция и Сейнт Лусия са само някои от имената на ония магнетични столици на духа, в които поетът ни въвлича за своето поредно най-дълго "пътешествие" - към бъдещето.
"Писателят е самотен пътешественик и няма кой да му помогне. Обществото винаги е повече или по-малко негов враг. И когато го отхвърля, и когато го приема... Човекът е като събирателното - не печели нищо от смяната на местата. Можеш само да замениш една трагедия с друга трагедия. Това е стара истина. Единственото, което превръща трагедията в съвременна, е усещането за абсурд при вида на нейните герои. Както и при вида на зрителите й."
Йосиф Бродски
Kниги от същия жанр
-
Тази историяпечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Ако вибраторите имаха клепачипечатна:
4.08 EUR
7.99 лв. -
Бог е лудостпечатна:
4.59 EUR
8.99 лв. -
Библиотекаритепечатна:
7.15 EUR
13.99 лв. -
Избраницатапечатна:
2.04 EUR
4.00 лв. -
Стражите, стражитепечатна:
4.60 EUR
9.00 лв. -
Портокал с часовников механизъмпечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Шерифипечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Прованс завинагие-книга:
7.15 EUR
14.00 лв.печатна:
7.15 EUR
14.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.