Преди да падне нощта
Още от поредицата Кубинската поредица
-
-
-
-
-
-
-
Червено и чернопечатна:
12.73 EUR
24.90 лв. -
Там, където е погребан Орфейпечатна:
12.27 EUR
24.00 лв. -
Мир на страха нипечатна:
9.17 EUR
17.95 лв. -
Левиатан се пробуждапечатна:
8.68 EUR
16.99 лв. -
Трите вещици и лабиринтъте-книга:
3.57 EUR
7.00 лв.печатна:
6.13 EUR
11.99 лв. -
Фараонът на изхода от Египетпечатна:
7.66 EUR
14.99 лв. -
3: Отмъстенитее-книга:
9.19 EUR
17.99 лв. -
Корупцияпечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Мислие-книга:
3.57 EUR
7.00 лв.
“Преди да падне нощта” е последният роман на Рейналдо Аренас. Той излиза посмъртно и нарежда автора си сред най-значимите имена в латино-американската проза.
Заглавието на книгата е натоварено със смисъл – Аренас я започва в Куба и единственото място, където може да пише, е паркът. Докато има дневна светлина, той работи, криейки се от полицията и в постоянен страх от мрака, който ще настъпи, ако бъде заловен. В Ню Йорк, където Аренас довършва романа, заглавието придобива метафоричен смисъл – писането се превръща в надпревара със смъртта. (Аренас умира на 47 години от СПИН.) Посмъртно творчество му е преиздадено на испански, преведено е на множество езици, и името на Аренас се превръща в символ на съпротивата срещу тоталитаризма.
Още като млад мъж Аренас се превръща в троен враг на режима заради безкомпромисните си политически и естетически възгледи и заради хомосексуалността си. Като враг на революцията той е изпратен в затвора “Ел Моро”, където лежат рецидивисти, убийци и изнасилвачи. По-късно писателят Оскар Р. Оргалес пише: “Рейналдо съзнаваше ясно, че животът е тук и сега, че е само един повей. Той живееше със съдбовната склонност да се озовава на погрешното място в погрешното време.”
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.