Почти мъртъв
Животът на трийсет и три годишния бизнесмен от Тел Авив Ейтан „Крок“ Енох се преобръща нагоре с краката, когато той оцелява на косъм при бомбен атентат в маршрутката, с която пътува за работа. След като оцелява и при второ нападение, а после и при трето, той, макар и неохотно, се превръща в медийна звезда в родината си. Естествено, палестинските терористи, организирали атаките, не остават никак доволни. Този срамен символ на провала им – този Крок Атаката – трябва да бъде елиминиран.
Междувременно Фахми Сабих лежи в кома и води спорове със съвестта си. Младият палестински атентатор-самоубиец е научил всичко за бомбите, мишените и отмъщението от брат си. Защо тогава Енох оцелява? С развитието на историята на Фахми става ясно, че съдбата е решила пътищата им да се пресекат отново – тъй като предстои още един бомбен атентат – и тогава късметът на единия ще се промени драстично. Но кой от двамата е прав и изобщо прав ли е някой?
Провокативна, изпълнена с хумор и ирония динамична трагикомедия повдига неудобни въпроси за повсеместната лудост, която цари днес в Близкия изток.
„Гаврон е един от най-оригиналните и въздействащи израелски автори. Изчистеният му и искрен стил излиза извън границите на клишетата и без заобикалки представя хаотичната и противоречива същност на израелската идентичност.“
Етгар Керет
Kниги от същия жанр
-
Тайнатапечатна:
6.50 лв.
3.32 EUR -
Бай Ганю: Загадъчната творба за проблематичния българин Бай Ганюпечатна:
9.00 лв.
4.60 EUR -
Оазисът на залезапечатна:
14.00 лв.
7.15 EUR -
Упадък и падениепечатна:
7.00 лв.
3.57 EUR -
Аленото перопечатна:
10.00 лв.
5.11 EUR -
На юг от Екватора. Пътепис в думи и снимкипечатна:
15.00 лв.
7.66 EUR -
222 Любовни лекарски историипечатна:
14.00 лв.
7.15 EUR -
Ръжпечатна:
6.00 лв.
3.06 EUR -
Човекът-звярпечатна:
7.00 лв.
3.57 EUR
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.