Подир изгубеното време - спомени
... Моето време изтече. Аз съм човек на ХХ век. Това е минало време. Не толкова добро за България. Тя загуби всички войни – Балканската, Междусъюзническата, Първата световна... Втората световна я загуби баща ми. Третата, Студената, я загубих аз. На последните две бях свидетел.
... Трябва да разкажа нещо за себе си. Време е, така правят всички, когато разберат, че в живота не им предстои нищо съществено. Като няма вече защо да гледат напред, се обръщат назад.
... За миналото аз не страдам. Ако може то сa`мо да върне жена ми Цвети, баща ми и майка ми, брат ми, приятелите. Но не може.
...Както е казано, спомените са раят, от който сме изгонени. Те са като рачешкото ходене, назад. Видения за миналото. Видения – затова аз не отговарям за фантазиите и асоциациите на читателите, а само за моите. Който иска да вярва на спомени, да вярва.
Павел Писарев
Kниги от същия жанр
-
Bulgarian folk costumesпечатна:
24.54 EUR
48.00 лв. -
Оплетени в цветовепечатна:
0.76 EUR
1.49 лв. -
Щастливата проституткапечатна:
4.09 EUR
8.00 лв. -
Кръстопът на културипечатна:
30.67 EUR
60.00 лв. -
Peter Deunov - Le Maitre 1864-1944 - 900 penseesпечатна:
3.57 EUR
7.00 лв. -
Архетипът Месияпечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Батето. Том 1печатна:
3.63 EUR
7.10 лв. -
Физическите константи в природатапечатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Нравствената деградацияпечатна:
4.09 EUR
8.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.