Очерк върху мистическото богословие на източната църква
Богословието и мистиката се подкрепят и взаимно се допълват.
Едното е невъзможно без другото: ако мистичният опит е лично разработване и оползотворяване съдържанието на общата вяра, то богословието е начин на изразяване за обща полза на онова, което може да бъде преживяно от всеки.
Без истината, съхранявана от цялата Църква, личният опит е лишен от всякаква достоверност и обективност; той се превръща в смесица от истина и лъжа, от реалност и илюзия, един "мистицизъм" в отрицателния смисъл на думата.
От друга страна, учението на Църквата не може да има никакво влияние върху човешката душа, ако не изразява по някакъв начин вътрешния опит за истината, който е даден в различна степен на всеки вярващ.
И така, няма християнска мистика без богословие, но по-същественото е, че няма богословие без мистика.
Kниги от същия жанр
-
The Druids Keepпечатна:
12.90 лв.
6.59 EUR -
Духът на живота и истинатапечатна:
25.00 лв.
12.78 EUR -
Филипикипечатна:
9.90 лв.
5.06 EUR -
Полет отвъдпечатна:
11.90 лв.
6.08 EUR -
Кралят на светапечатна:
15.00 лв.
7.66 EUR -
Sex to Sextyпечатна:
68.00 лв.
34.76 EUR -
Конспираторипечатна:
12.00 лв.
6.13 EUR -
Bulgarian folk costumesпечатна:
48.00 лв.
24.54 EUR -
Не се зазяпвай, сбъдни мечтите си!печатна:
14.00 лв.
7.15 EUR
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.