Мъжът, жената и гладът
Двама мъже разказват спомените си за две жени, с които отдавна са загубили връзка, но чието мистериозно обаяние е оставило у тях незабравим спомен.
Едната е Клаудия, специалист в областта на историята на изкуството. Независимо, че е възпитана като атеистка, Клаудия има опит със свръхестественото и способността да говори с мъртви.
Другата е тайнствената проститутка с прякор Черницата – жена, която говори малко и има блуждаещ поглед.
Героите в творбата са част от поколението, изгубено в търсене на себе си, поколение, което се мъчи да оцелява в град на изненади и разруха. Сюжетът, който се развива между 1992–1994 г., носи в себе си голяма доза мистичност. Градските пейзажи и психологическият портрет на кубинското общество през деветдесетте са превърнали романа в една от значимите творби в съвременната кубинска литература.
Kниги от същия жанр
-
Бедни хорапечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Нашингтонпечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Тъмната кула 5: Вълците от Калапечатна:
11.75 EUR
23.00 лв. -
Петата планинапечатна:
4.60 EUR
9.00 лв. -
Изплаши я до смъртпечатна:
1.02 EUR
2.00 лв. -
Колекция новели - том 1печатна:
9.20 EUR
18.00 лв. -
Никой не ме чупечатна:
11.24 EUR
22.00 лв. -
Три места за целуванепечатна:
4.60 EUR
9.00 лв. -
Феноменът кн.2печатна:
7.13 EUR
13.95 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.