Моите ненаписани книги
Една ненаписана книга е повече от празнина. Тя е един от животите, които бихме могли да изживеем; едно от пътуванията, които сме пропуснали.
В тази изключително оригинална и дръзка творба Джордж Стайнър разказва за седем книги, които не е написал - защото някои интимни подробности и недискретности са били твърде рисковани; защото темата е била твърде болезнена; защото емоционалното или интелектуалното предиздикателство се е оказало не по силите му. Книгите, за които става дума, са фокусирани върху най-разнообразни теми: терзанията на надарения пред лицето на гения; връзката между сексуалния живот и езика; "парадоксът на Корделия", безсилието на думите.
Джордж Стайнър /1929/ е професор по сравнително литературознание, писател, философ и критик на културата. Той е написал близо трийсет книги, включително разкази и един роман,в които се занимава с културно-философски проблеми, с връзките между литература и общество, с история и политика. Стайнър, който говори и пише на четири езика, е автор на многобройни есета, статии и рецензии. Професор Стайнър живее в Кеймбридж.
Kниги от същия жанр
-
Мръсна хаванска трилогияпечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Другарите: Световна история на комунизмапечатна:
8.68 EUR
16.99 лв. -
Lipstick Jungleпечатна:
10.68 EUR
20.90 лв. -
Най-важните пътни знаци - мини таблопечатна:
0.61 EUR
1.20 лв. -
Великите тенори на Българияпечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Меглена Кунева, кн.1печатна:
7.61 EUR
14.90 лв. -
Цялостна система за самолечение чрез квантова медицинапечатна:
6.13 EUR
11.99 лв. -
Поетически преводи, том 4печатна:
3.57 EUR
7.00 лв. -
Степни боговепечатна:
6.64 EUR
13.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.