Криво-ляво разказаната история на една лудница
Айфер Тунч, една от най-именитите и популярни писателки на съвременна Турция, е родена през 1964 г. Завършва политология в Истанбулския университет. Започва работа като журналист през 1989 г., когато получава и най-престижната награда за разказ в Турция. Дълги години ръководи издателство "Япъ Креди Яйънларъ". През 2003 г. печели международната награда "Балканика". Айфер Тунч е автор на три сборника с разкази, много сценарии и романи.
В нескончаемия поток на времето, от мрака на миналото по пътя към безкрайността, се преплитат по невероятен начин човешки съдби. Разгръща се подобната на микрокосмос панорамна картина на живота в един малък черноморски град, белязан от политически и обществени превратности. Образите на някогашни люде и на наши съвременници, на лекарите и пациентите в една психиатрична болница, на паши и бедняци, красавици и прислужници, политици и уличници, техните житейски истории, любов и скръб, страсти и изневери, се сменят като в калейдоскоп. И както често става в живота, се питаме кой всъщност е луд?
Семейни предания, историите на мюсюлмани и християни, турци, гърци, арменци, румънци, българи, преливат в заслепяващо многоцветие от деветнайсети век до наши дни. Героите страдат, вълнуват се, мразят и обичат, изневеряват и се разкайват, смеят се и плачат, вярват и се надяват в една трагикомедия, чийто главен герой е самата Турция.
Kниги от същия жанр
-
Лунни мечтателие-книга:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Със скоростта на желаниетое-книга:
1.53 EUR
3.00 лв.печатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Любов и смърт под кривите крушипечатна:
3.06 EUR
6.00 лв. -
Патриотипечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Прокобата на Господаря Гад, кн.1печатна:
9.19 EUR
17.99 лв. -
Невинни лъжипечатна:
6.64 EUR
12.99 лв. -
Приказка за Стоединпечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Юлий Цезар: Залезът на богапечатна:
10.17 EUR
19.90 лв. -
Подарък за Сърцетопечатна:
2.55 EUR
4.99 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.