Колекция новели - том 2
"Колекция новели", том втори, включва произведенията: "Двайсет и четири часа от живота на една жена" "Фантастична нощ" "Лепорела" "Смут в чувствата" "Улица в лунна светлина" Стефан Цвайг сам подбира новелите си в тематичните сборници, обединени от идеята да образуват верига. Новелите на австрийския писател ще потопят читателя в света на чувства, като неутолима любовна страст, пагубни влечения, плътска наслада, егоцентризъм, безрасъдство.
Kниги от същия жанр
-
Остров Кримпечатна:
5.62 EUR
11.00 лв. -
Милостта на малките огледалапечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Тестове. Как се отнасяш с другите?печатна:
2.55 EUR
4.99 лв. -
Граматика на фантазиятапечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Професионалиститепечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Измамата Мъртво морепечатна:
7.66 EUR
14.99 лв. -
Самоубиецът проговаряпечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
101 велики личности и как те промениха светапечатна:
8.12 EUR
15.90 лв. -
Културата - диалог с дъщеря мипечатна:
3.32 EUR
6.50 лв.
Информация
Информация за книгата:
За автора
Стефан Цвайг
28.11.1881
Виена
Биография:
Цвайг е един от първомайсторите на австрийската психологическа новела. Освен това си спечелва световна слава като есеист и автор на културно-исторически биографични творби.
Роден във Виена в богато семейство, той учи в университетите на Берлин и Виена и се посвещава на перото, когато надигащият се фашизъм го принуждава да избяга от Залцбург в Лондон, а оттам в Ню Йорк и накрая в Бразилия, където се самоубива заедно с жена си.
Автор е на биографичните романи „Жозеф Фуше“, „Мария Антоанета“, „Мария Стюарт“, „Триумф и трагедия на Еразъм Ротердамски“, „Магелан“ и др., както и на много есета, разкази и новели.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.