История на българския капиталов пазар т.1(1862-1948 г.)
В този голям и ползотворен труд д-р Иванчев е успял да проследи в логична последователност развитието на борсовото законодателство. Особено ценни са изводите, като например: „Намесата на държавата и държавните чиновници в дейността на немските камари е по-малка и по-ограничена от тази в българското законодателство.“ Много ценни са и сравненията в правната регламентация между борсите в различните страни. Това е пример за истинска изследователска работа.
проф. д-р Огнян Герджиков
Kниги от същия жанр
-
Ефективен Пъблик рилейшънспечатна:
21.98 EUR
43.00 лв. -
Как да спечелиш в бизнеса за 90 секундипечатна:
5.10 EUR
9.99 лв. -
Джобен директорпечатна:
3.57 EUR
7.00 лв. -
Дружества със специална инвестиционна целпечатна:
8.18 EUR
16.00 лв. -
Новата икономика - За индустрията, правителството и образованиетопечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Големите измамипечатна:
4.55 EUR
8.90 лв. -
Латерален маркетингпечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Закон за нотариусите и нотариалната дейностпечатна:
1.78 EUR
3.50 лв. -
Мнимо представителствопечатна:
7.66 EUR
15.00 лв.
Информация
Информация за книгата:
За автора
Боян Иванчев
Биография:
През 1993 г. д-р Боян Хр. Иванчев започва работа във ФБК „София“ като брокер на фондовата борса. В различни финансови институции е дилър, главен дилър, директор управление „Ликвидност и пазари“. През 2001 г. управлява 80 млн. евро портфейл от ценни книги с фиксиран доход. В периода 2005–2009 г. е икономически съветник на заместник министър-председателя на Република България.
Преподава „Поведенчески финанси“ и „Световна икономика“, член е на СД на „Адванс Екуити“ АД, бизнес консултант. Висше образование и докторска степен придобива от Warsaw School of Economics. Специализира в Deka Bank, Bayerische Landesbank (BayernLB), Harvard Kennedy Schooll of Government, Chinese Academy of Governance, ENA-Paris.
Публикува студията „Парите като табу и Postmoney“ и първата българска книга за поведенчески финанси „Всеки може да инвестира успешно ако избегне илюзиите и ирационалното поведение". Владее пет чужди езика. Семеен, с едно дете.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.