История на Сицилия
Трудно бихме открили територия, на която се редуват толкова бляскави цивилизации и която е обитавана от толкова различни народи! От Античността до наши дни в Сицилия процъжфтяват прочути гръцки полиси, властват Римската и Византийската империя, ширят се мюсюлмански владения. Завладяна от шепа рицари от Нормандия, тя минава последователно под властта на Германската империя, на Испания и на клон от династията на Бурбоните. Вече 150 години е в обединена Италия, но съхранява редица специфики и не винаги е съгласна безпрекословно с Рим.
Земя с богата и изключително своеобразна културна история, но също така жертва на редица предразсъдъци, Сицилия е пълноценен и напълно самостоятелен обект на изследване. В това отношение книгата на Жан-Ив Фретинье няма равна на себе си както по дълбочината на анализите, така и по многообразието на фактите, които предлага.
Жан-Ив Фретинье е доцент в Университета в Руан, защитил докторат по съвременна история в Института за политически изследвания /Париж/, член на културния институт Екол Франсез в Рим. Специалист по история на Италия през XIX и XX в.
Kниги от същия жанр
-
Пиктитепечатна:
6.64 EUR
12.99 лв. -
Старогръцки легенди и митовепечатна:
9.20 EUR
18.00 лв. -
Бялата богиняпечатна:
25.56 EUR
50.00 лв. -
Евразийската империяпечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Ние искахме да убием Хитлерпечатна:
3.57 EUR
7.00 лв. -
Изкуство на преходапечатна:
6.64 EUR
12.99 лв. -
Небе на войнатапечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Тайната на Христофор Колумбпечатна:
2.55 EUR
5.00 лв. -
Болгарияпечатна:
20.45 EUR
40.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.