Истината за случая Хари Куебърт
Пролетта на 2008 г., Ню Йорк. Младият писател Маркъс Голдман, издал един първи успешен роман, е изпаднал в творческа криза – неспособен е да напише своя втори роман, който трябва да предаде на издателя си след няколко месеца.
Крайният срок наближава, когато се случва нещо съвършено неочаквано – неговият приятел и бивш университетски преподавател Хари Куебърт, един от най-уважаваните писатели в страната, е обвинен, че през 1975 г. е убил петнайсетгодишната Нола Келерган, с която е имал връзка. Убеден в невинността на Хари, Маркъс зарязва всичко, за да отиде в Ню Хампшър и да проведе собствено разследване.
За да оневини Хари и спаси кариерата си на писател, той трябва да отговори на три въпроса: Кой е убил Нола Келерган? Какво се е случило в Ню Хампшър през 1975 г.? И как се пише бестселър?
Kниги от същия жанр
-
Операция Сладкоугоднике-книга:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Синя кръв - книга 2: Маскараде-книга:
6.13 EUR
12.00 лв.печатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
По-широко поле за борбатапечатна:
2.55 EUR
5.00 лв. -
Писма от тъмния вилаетпечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Европейцитепечатна:
4.09 EUR
8.00 лв. -
Свят на ръбае-книга:
4.60 EUR
9.00 лв. -
Гробницата на императорапечатна:
8.18 EUR
16.00 лв. -
Завръщане в Сойертън Спрингсе-книга:
4.34 EUR
8.49 лв.печатна:
6.13 EUR
11.99 лв. -
Факел - Литеаратурен алманах 2011печатна:
9.19 EUR
17.99 лв.
Информация
Информация за книгата:
За автора
Жоел Дикер
Биография:
Жоел Дикер е роден в Женева през 1985 г. Завършил е право. Пише от дете. На 11 години основава списанието „Вестник на животните”. Първата му новела „Тигърът” печели награда за млад автор. За първия си роман „Последните дни на нашите бащи” получава Наградата на женевските писатели. .
„Истината за случая Хари Куебърт” е вторият му роман. Номиниран е за наградите „Гонкур” и „Ентералие”. Удостоен е с Голямата награда за роман на Френската академия, с Награда „Гонкур” на гимназистите и с Наградата за призвание „Блюстейн-Бланше”. Правата за издаването му са закупени от повече от 30 страни, продажбите надвишават 1 500 000 екземпляра.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.