Жертвеният жребец - том 1-ви: Дойдох, видях, победих
Роман за една от най-знаменателните епохи в историята на човечеството, за човека, чиито забележителни способности предопределят печалната му съдба.
Гай Юлий Цезар е на върха на славата си.
В пристъп на великодушие той отива в Египет, за да се срещне с Помпей Велики и да му прости, задето се е опълчил срещу него.
По същото време фараон е Птолемей, който е женен за сестра си Клеопатра. Неговите възпитатели кроят заговор за убийството й, хвърляйки върху нея вината за хаоса и глада, които царят в страната, а тя е принудена да се спасява с бягство.
Неочакваното появяване на Цезар им дава още една възможност да намерят оправдание за неудачите си.
Но великият пълководец не им позволява да го превърнат в изкупителна жертва - съгласно договорите с предишните фараони той се явява господар на Египет и те са длъжни да му се подчиняват безпрекословно.
Първата му заповед е да известят Клеопатра незабавно да се върне. Въвлечен в гражданската война между Птолемей и Клеопатра, Цезар е изправен пред труден избор - да приеме любовта на жената, от която е запленен, или да изпълни дълга си като римлянин.
Kниги от същия жанр
-
Земетръспечатна:
9.99 лв.
5.10 EUR -
Български хроники - том IIIпечатна:
14.99 лв.
7.66 EUR -
Петокнижие Исааковое-книга:
7.00 лв.
3.57 EURпечатна:
14.00 лв.
7.15 EUR -
Разрухапечатна:
14.95 лв.
7.64 EUR -
Баладапечатна:
5.00 лв.
2.55 EUR -
Къщата с лунитепечатна:
8.00 лв.
4.09 EUR -
Жената в чернопечатна:
5.00 лв.
2.55 EUR -
Да чуеш ритъма на сърцетопечатна:
12.95 лв.
6.62 EUR -
Волф Месинг - Пророкътпечатна:
12.00 лв.
6.13 EUR
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.