Добродетелта на егоизма
Още от поредицата Колекция Айн Ранд
-
-
-
-
-
-
-
Северен патрулпечатна:
7.61 EUR
14.90 лв. -
Другияпечатна:
6.39 EUR
12.50 лв. -
Пълен напред, Джийвспечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Убийствено простопечатна:
5.62 EUR
11.00 лв. -
Годината на дивия заекпечатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Пред прага на храмапечатна:
5.08 EUR
9.95 лв. -
Синята брадае-книга:
3.57 EUR
7.00 лв.печатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Паднал от лунатапечатна:
5.10 EUR
9.99 лв. -
Аз, Жустин, или неволите на невинността. Джезуалдо, или неволите на жестокосттапечатна:
10.22 EUR
20.00 лв.
Четвъртата книга от Колекция „Айн Ранд” на Издателска къща МаК представя популярно етичния компонент от философската система на Айн Ранд. Ранд твърди, че егоизмът е необходим елемент на индивидуализма; че човек трябва да счита себе си за най-голямата ценност и да действа воден от собствения си рационален интерес. Който отрича това исконно право на човека, директно атакува чувството му за собствено достойнство.
„Добродетелта на егоизма” не е систематична дискусия по етика, а поредица от есета по онези етически теми, които се нуждаят от изясняване в днешната действителност. Книгата много точно намира междинното интелектуално равнище между философските абстракции и журналистическата конкретност на ежедневното битие, и напълно заслужено оглавява читателската класация на „Рандом хауз” за 100-те най-добри книги на ХХ век в областта на нехудожествената литература.
Новаторската теза на Айн Ранд, че не е необходимо нито ние да се жертваме за другите, нито да жертваме другите заради нас, полага етическата основа за индивидуалните права. Това е нейният безсмъртен принос към философското наследство на човечеството.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.