Да раснеш на топло
„Прибраха ме рано сутринта на 15 август 1996 година."- Рубанов ни праща зад решетките още с първото изречение. За да ни преведе през изпитанието, наречено „лишаване от свобода". Заедно с автора ще узнаем може ли човек да остане свободен в затвора, може ли да устои на система, измислена, за да го смачка, какво прави приятен живота на топло и непоносим живота извън него. Преди ареста за пране на пари и измами героят - млад банкер, е имал всичко, след 3-годишен престой в следствените изолатори „Лефортово” и „Матроска тишина” излиза съвсем друг човек, беден като просяк. „В нашата богоизбрана страна всеки десети мъж е бил в затвора, е в затвора или се готви да влезе в затвора” – казва Андрей Рубанов за първите 15 години на руския капитализъм. Книгата му се смята за едно от големите литературни открития през последните години, влиза в шортлистата на литературната награда „Национален бестселър” и правата за екранизацията й са откупени от една от водещите кинопродуцентски компании. В голяма степен тя е автобиографична – авторът е бил строителен работник, журналист, работил е в банки и е играл на фондовата борса.
Kниги от същия жанр
-
BG емигрант в Парижпечатна:
2.55 EUR
5.00 лв. -
Близка връзкапечатна:
5.62 EUR
11.00 лв. -
Сянкатапечатна:
6.59 EUR
12.90 лв. -
Червено златопечатна:
6.64 EUR
13.00 лв. -
Тези плитки гробовее-книга:
8.17 EUR
15.99 лв. -
Червена лилияпечатна:
6.62 EUR
12.95 лв. -
Бретонски аферипечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Безднапечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
От устните към сърцетопечатна:
7.66 EUR
15.00 лв.
Информация
Информация за книгата:
За автора
Андрей Рубанов
Биография:
Андрей Рубанов е руски автор, който освен като писател е работил и като журналист, строителен работник, шофьор, бодигард.
„В нашата богоизбрана страна всеки десети мъж е бил в затвора, е в затвора или се готви да влезе в затвора” – казва Андрей Рубанов за първите 15 години на руския капитализъм. Книгата му „Да раснеш на топло" се смята за едно от големите литературни открития през последните години, влиза в шортлистата на литературната награда „Национален бестселър” и правата за екранизацията й са откупени от една от водещите кинопродуцентски компании. В голяма степен тя е автобиографична – авторът е бил строителен работник, журналист, работил е в банки и е играл на фондовата борса.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.