Бавната смърт на Лусиана Б.
В състояние ли е перверзното и изтънчено въображение на един убиец така да подреди нещата, че поредица от смъртни случаи в обкръжението на привлекателна млада жена да изглежда като низ от трагични съвпадения?
А възможно ли е злата съдба да се е настървила срещу нея и гузната й съвест да я насочва да търси вината в грешна посока? Как разгадаваме знаците от действителността и има ли отмъщението справедливи пропорции?
Докторът по логика Гийермо Мартинес (р. 1962 г. в Баиа Бланка, Аржентина) в продължение на две години е специализирал математически науки в Оксфорд. Но неговите предпочитания към литературата го превръщат в едно от най-значимите имена сред латиноамериканските му колеги от неговото поколение.
Световната му слава, започнала с преведения на 36 езика роман „Убийства в Оксфорд” (ИК „Колибри”, 2005), се утвърждава с „Бавната смърт на Лусиана Б.” – вълнуващо четиво, в което убеждението, че писменото слово има силата да променя съдбите ни, се преплита с парадоксите на случайността, криминалната интрига и нетрадиционното виждане за етиката и любовта.
Kниги от същия жанр
-
Разплатае-книга:
4.34 EUR
8.50 лв.печатна:
3.83 EUR
7.50 лв. -
Заливът на синята лунапечатна:
6.64 EUR
13.00 лв. -
Братството на черния кинжал: Пътеводител за посветенипечатна:
8.64 EUR
16.90 лв. -
Циганите на Сатурн, бомба в парламента, секс с животни и други предизборни идеипечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Пейзаж, рисуван с чайпечатна:
10.22 EUR
20.00 лв. -
Сърцеразбивачкипечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Другите и моя милостпечатна:
4.08 EUR
7.99 лв. -
Заместницапечатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Измаматапечатна:
6.13 EUR
12.00 лв.
Информация
Информация за книгата:
За автора
Гийермо Мартинес
Биография:
Докторът по логика Гийермо Мартинес (р. 1962 г. в Баиа Бланка, Аржентина) в продължение на две години е специализирал математически науки в Оксфорд. Но неговите предпочитания към литературата го превръщат в едно от най-значимите имена сред латиноамериканските му колеги от неговото поколение.
Световната му слава, започнала с преведения на 36 езика роман „Убийства в Оксфорд“ (ИК „Колибри“, 2005), се утвърждава с „Бавната смърт на Лусиана Б.“ – вълнуващо четиво, в което убеждението, че писменото слово има силата да променя съдбите ни, се преплита с парадоксите на случайността, криминалната интрига и нетрадиционното виждане за етиката и любовта.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.