Plexus I
Когато Хенри Милър напуска Америка и заминава за Париж през 30-те години, за да води живот на литературен бохем, той нарича тази смърт на бившето си съществование и Възкресението си Като писател "розово разпятие". Драматичната трансформация дава лайтмотива за някои от най-хубавите творби на Милър, въплъщаващи всичко, което той чувства за себеосвобождаването и за истинския живот на духа. "Plexus", вторият том от трилогията "Розовото разпятие", ( "Sexus", "Plexus", "Nexus") е художествена равносметка на отчаяния и необикновен нюйоркски живот на Милър и неговата странна и чувствена втора съпруга Мона. Милър, който страстно иска да пише, напуска работата си в легендарната Космодемонична телеграфна Компания. Отчайващо беден, абсурдно щастлив, техният живот се превръща в безславна и изобретателна борба да свържат двата края. Първо публикуван в Париж през 1953 и забранен в Америка и Великобритания за почти петнадесет години, "Плексус" е възторжена и еротична възхвала на бунтовния живот. Величието на Милър е в неговата способност да усети всички паники и страхове на човека. Като писател топ никога не си позволява да остави писалката, защото онова, което има да каже за онези странни и не толкова странни същества, които населяват Живота му, няма Край. Топ пише с безразсъдна енергия и безразсъдна правдивост. Повече от всички други хора той живее в забранени зони. Има магнетични очи и прониква отвъд всички стени, в живота на всекиго.
Kниги от същия жанр
-
По-добре късно отколкото никога. Книга 2печатна:
5.06 EUR
9.90 лв. -
Римски разказипечатна:
7.15 EUR
14.00 лв. -
Чуждото страданиепечатна:
5.57 EUR
10.90 лв. -
Ароматът на нощта - кн.6е-книга:
4.60 EUR
9.00 лв.печатна:
6.64 EUR
13.00 лв. -
Кентавърътпечатна:
2.55 EUR
5.00 лв. -
Една американска любовпечатна:
3.57 EUR
7.00 лв. -
Възкресителятпечатна:
6.10 EUR
11.95 лв. -
Жюстин, част 1печатна:
8.18 EUR
16.00 лв. -
Уна&Селинджъре-книга:
4.34 EUR
8.50 лв.печатна:
7.66 EUR
15.00 лв.
Информация
Информация за книгата:
За автора
Хенри Милър
Биография:
Хенри Милър е роден през 1891 г. в Ню Йорк. Отказва се от следване в университета, сменя множество професии. Установява се във Франция (1930-1939) като европейски редактор на американското списание Феникс. През 1939 г. се преселва в Гърция, а от 1940 г. отново е в САЩ - Калифорния, където живее до смъртта си (1980).
Неговите най-добри произведения дълго време са били забранявани в САЩ. Автор е на романите Тропика на Рака, Тропика на Козирога, Черна пролет, създадени през 30-те г. на XX век във Франция, както и на автобиографичната трилогия Разпятие в розово: Сексус (1949), Плексус (1953), Нексус (1960). Публикува сборници с разкази, очерци, стихотворения в проза, както и с есета и мемоарна проза. Творчеството му, често оценявано като скандално, понякога и антифеминистично, оказва дълбоко влияние върху писателите от бийт поколението.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.