Юлий Цезар: Рим, град за продан
Един век пр. Хр. Рим се е превърнал в „град за продан” – така подигравателно го нарича Югурта, царят на Нумидия. Власттта над него си оспорват политици и авантюристи от всякакъв вид. Младият патриций Йлий Цезар – беден и свободомислещ, но и политически ясновидец – си поставя амбициозната цел да подчини на Рим всички народи от Атлантика до Черно море. Той се впуска в кипящия водовъртеж от страсти и сблъсъци, заговори, интриги и оргии, тръгвайки по трънливия път на своето величие.
Умелото перо на Роже Каратини – философ, хуманист и енциклопедист – ни увлича в живописната фреска на Древен Рим, представяйки ни един нов образ на Юлий Цезар, едновременно близък, изненадващ, подлъгващ и впечатляващ.
История, която в три последователни тома проследява пътя на великия римски пълководец и държавник от завоюването на Галия до Египет на Клеопатра, за да ни отведе до драматичните мигове на неговата трагична смърт.
Kниги от същия жанр
-
Доживот. 15 срещи с убийцие-книга:
2.55 EUR
5.00 лв.печатна:
4.08 EUR
7.99 лв. -
Тайнственият островпечатна:
3.57 EUR
7.00 лв. -
Долу любовта!печатна:
3.83 EUR
7.50 лв. -
Накърнимото. Етюди и критикипечатна:
4.34 EUR
8.50 лв. -
Последният чайпечатна:
7.15 EUR
13.99 лв. -
Годината на Кобратапечатна:
6.13 EUR
11.99 лв. -
Тартюфпечатна:
2.55 EUR
5.00 лв. -
Другата ръкапечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Ханибал Лектър: Зараждането на злотопечатна:
6.13 EUR
12.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.