Специална теория на киното
„Специална теория на киното“ е и историческа поетика на това изкуство. Тя съставлява том трети от едно цялостно изследване на общата теория на киното в пет книги. Формирането на екранната изразност се разглежда в нея неразривно свързано с развитието на екранните процеси.
Този труд може да се нарече и селективна история. Изследват се предимно онези явления, които дават облик и смисъл на екранното образотворчество и са художествен гръбнак, образуващ спецификата на киното.
Kниги от същия жанр
-
Усещане за мястопечатна:
10.00 лв.
5.11 EUR -
Визуалният брак между електронно и фотохимично кинопечатна:
10.00 лв.
5.11 EUR -
Енциклопедия на българския театърпечатна:
49.99 лв.
25.55 EUR -
В търсене на Ал Пачинопечатна:
16.00 лв.
8.18 EUR -
Загадъчната Олга Чеховапечатна:
12.00 лв.
6.13 EUR -
Великите тенори на Българияпечатна:
12.00 лв.
6.13 EUR -
Хичкок & Трюфопечатна:
10.00 лв.
5.11 EUR -
Песните на мамапечатна:
6.00 лв.
3.06 EUR -
Пътят на режисуратапечатна:
12.00 лв.
6.13 EUR
Информация
Информация за книгата:
За автора
Неделчо Милев
Биография:
Проф. д-р Неделчо Милев е кинокритик и кинотеоретик. Един от основателите на катедра „Кино“ във ВИТИЗ „Кр. Сарафов“. Автор на редица книги по история и теория на киното, сред които „Пътят към психо-физическия монолог в киното“, „Българският исторически филм“, „Драматичният екран“ (опит за обща теория на киното) и др.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.