Раздвоение
Янг Куиджа е една от най-успешните корейски писателки. През 1978 г. печели наградата „Литературни идеи” за най-добър дебют. Печелила е редица награди, включително „Съвременна литература”. Повечето ? книги са бестселъри не само в Корея - те ? печелят и международна известност.
Щастие и нещастие, живот и смърт, дух и тяло, богатство и бедност...
От известно време насам, когато попадна на съчетание от такива противоположни по смисъл думи, не мога да не се замисля. Със сигурност трябва да има причина дадена мисъл да бъде последвана веднага от своя антоним. Задавам си въпроса дали това не е работата на писателя – да разтълкува причината за това с обикновени думи?
„Раздвоение“ дава един възможен отговор на този въпрос. Затова бе съвсем естествено в книгата да се появят близначки. Битието на човека е едно и няма как в него да се открият два противоречащи си живота. Мислех си, че за да разкрия живота, който е един, но всъщност има две страни, най-подходящо ще е да използвам еднояйчни близначки. Но когато стигнах до средата на работата, открих един много важен елемент. Осъзнах, че ние всички сме еднояйчни близнаци. Ние изглеждаме и се държим различно, но достатъчно е веднъж да се преобърнем и ето че аз мога да бъда ти, а ти можеш да бъдеш аз.
Янг Куиджа
Kниги от същия жанр
-
Пробужданетое-книга:
2.04 EUR
4.00 лв.печатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Ореоли от човешки гряхпечатна:
3.04 EUR
5.95 лв. -
Ана Каренина - луксозно издание в два томапечатна:
20.40 EUR
39.90 лв. -
Лъкипечатна:
8.64 EUR
16.90 лв. -
Г-н Монк и златната трескапечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Братя Галевипечатна:
1.53 EUR
3.00 лв. -
Конспирация Да Винчипечатна:
4.03 EUR
7.90 лв. -
Романтичният странникпечатна:
4.60 EUR
9.00 лв. -
Дама, поп, асо, шпионинпечатна:
8.18 EUR
16.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.