Предателите на Левски. Фанете тогоз!
Книгата „Предателите на Левски” е дело на журналиста Росен Янков, който дълги години проучва живота на Апостола и е публикувал не една статия, посветена на него. Изданието анализира и поставя акцент върху последните месеци от живота на Апостола. Най-голямо внимание е отделено на часовете преди залавянето му на 27 декември 1872 г. 62-а дни преди тази дата, на 26 октомври, е извършено първото предателство на Левски, което е документирано черно на бяло. Но той е предаван още десетки пъти – в ареста, пред съда и дори под бесилото.
Авторът обаче не се ограничава само с историята за предаването на Дякона. Той разсъждава и за предателските нагласи на хората като цяло.
Освен че поднесената информация е изключително любопитна, трябва да споменем и това, че книгата е написана много увлекателно.
Kниги от същия жанр
-
Посещенията на съседа Ставрие-книга:
2.55 EUR
5.00 лв. -
Пантеонпечатна:
1.59 EUR
3.12 лв. -
Неизвестното в българската история. Част 1 - второ допълнено изданиепечатна:
11.75 EUR
23.00 лв. -
Носене на кръста: Хроника на три годинипечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Отделяне от себе си: интервютапечатна:
6.13 EUR
11.99 лв. -
Сливовице-книга:
4.60 EUR
9.00 лв. -
Голяма енциклопедия България - том 8печатна:
15.28 EUR
29.90 лв. -
Кой?печатна:
4.60 EUR
9.00 лв. -
Престъплението парнопечатна:
5.11 EUR
10.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.