Мирът на Хитлер
Още от поредицата Кралете на трилъра
-
-
-
-
-
-
-
Крадците не избиратпечатна:
5.01 EUR
9.80 лв. -
Тенаронпечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Жената от Йерусалиме-книга:
5.62 EUR
11.00 лв. -
Зимният фестивал. Книга петапечатна:
6.59 EUR
12.90 лв. -
Бог мрази всички нипечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
За твоя рожден денпечатна:
5.06 EUR
9.90 лв. -
Пазачът на фарае-книга:
5.62 EUR
11.00 лв.печатна:
9.20 EUR
18.00 лв. -
Удряй където болипечатна:
3.57 EUR
7.00 лв. -
Одисея в космосапечатна:
12.75 EUR
24.95 лв.
Есента на 1943 г. След поражението при Сталинград Хитлер знае, че не може да спечели войната. Знае също, че предстоящата конференция в Техеран ще заложи основите на бъдещия мир. Рузвелт вече е поискал безусловната капитулация на Германия като задължително условие за мирни преговори. С надеждата да извоюва по-благоприятни условия Хитлер е пратил свои тайни емисари при Тримата големи. Без негово знание същото е направил и Химлер, който готви преврат като разменна монета за мирното споразумение. Рузвелт и Сталин са склонни да преговарят за разлика от Чърчил. Скоро напрежението в Техеран ще стигне връхната си точка и градът ще се превърне в сцена на опасна игра, в която много хора са заложили живота си.
В центъра на всичко това се оказва Уилард Майер, оперативен агент, когото Рузвелт е избрал за свой пратеник. Хладнокръвен женкар със съмнително минало, Майер е съвършеният контрапункт на мъглявия свят от измамности, които съставляват света на задкулисната политика.
Не по-малко убедителни са и другите участници в драмата – Рузвелт, Чърчил, Сталин и Хитлер, както и Химлер, Молотов и Шеленберг. Всички те населяват трескавия свят на един провокиращ трилър за онова, което е могло да бъде – една алтернативна история, в която съдбата на Европа е поставена на карта.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.