Кризата, а след това?
Как се стигна дотук? Светът като че ли вървеше добре. Изглеждаше, че политическата свобода и индивидуалната инициатива могат да намерят почва и в най-затънтените кътчета. Бедността започваше да намалява в Азия и Латинска Америка. Икономическият растеж на планетата бе най-бързият в историята; всичко предвещаваше, че той ще продължи десетилетия благодарение на много силния демографски прираст, на наличието на големи спестявания и на невероятни технически постижения, позволяващи да бъде насочен към по-устойчиво развитие.
И ето че без предизвестие сме на прага на световна депресия - най-тежката от осемдесет години. Междувременно видимо нищо особено не се бе случило, ако не се смята неспособността на някои американски семейства да изплащат кредита за жилището си.
Задачата на книгата е да обясни тази мистерия възможно най-просто, да предвиди накъде ни води тя, така че втори път да не правим същата грешка.
Може би има надежда за свят на изобилие, в който пазарите ще са само един от ефикасните му компоненти, а не както днес абсолютни господари.
Свят, където единствените кризи ще са кризите в личния живот с неговите мъки и радости, с вдъхващата спокойствие рутина и невероятните му изненади. - Жак Атали
Kниги от същия жанр
-
Познати или непознати професии и занаятипечатна:
0.76 EUR
1.50 лв. -
Цезарпечатна:
3.06 EUR
6.00 лв. -
Какво лекарят не ви е казал за пременопаузатапечатна:
6.64 EUR
13.00 лв. -
Становища за одит и етика 2006 - Ръководство + CDпечатна:
36.81 EUR
72.00 лв. -
Езерото на гмурцитепечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
С Моливко в страната Логика - книжка 5печатна:
2.30 EUR
4.50 лв. -
Кой кой е в подземния святпечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
От Маркс до Христапечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Проектът Лазарпечатна:
7.15 EUR
14.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.