Китай
Вчерашният Китай, както и днешният, винаги е бил един свят „сам по себе си”, един огромен свят, много близък и същевременно много различен от нашата вселена – вселената на хората от Запада... Един сложен свят, който се оставя да бъде открит само ако откривателят си направи труда да си набави и овладее инструментите, чрез които би могъл да го разбере.
Китайската цивилизация със сигурност е една от най-древните и най-богатите на нашата планета. Но за разлика от Древен Египет или великите монархии на Месопотамия тя продължава да съществува и да се развива.
Отпреди 5 000 години преди Христа Китай си е все на своето място, непоклатим и в същото време невероятно подвижен, защото след десетилетия затвореност и свиване в себе си той е на прага да се превърне в свръхсила, вписваща се великолепно в световната глобализация, в която волята й започва да тежи все повече и повече.
Накратко казано, един свят сам по себе си... но със свое неизменно присъствие!
Kниги от същия жанр
-
Спомени за бунтовното време 1876 годинапечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Византийско изкуство. Християнски реликви от Варненско XI - XIV векпечатна:
12.78 EUR
25.00 лв. -
По следите на боговетепечатна:
10.22 EUR
20.00 лв. -
Съкровищата на Ватиканапечатна:
6.64 EUR
13.00 лв. -
История на четенетопечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Българи в древността отсам и отвъд Памирпечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Кратка история на Австрияпечатна:
8.68 EUR
16.99 лв. -
Малката война за Кипърпечатна:
7.61 EUR
14.90 лв. -
Цар Борис ІІІ. Дворецът и тайният кабинетпечатна:
10.20 EUR
19.95 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.