История на неостротата
На кого не му е направило впечатление? От няколко години насам все повече снимки са неостри. Независимо дали в рекламата, във фотожурналистиката или в художествената фотография – едва ли има нещо по-обичано от мекия контур, неостротата на движението или преекспонирането. Ефектите на неостротата обаче не са само мода; по-скоро те имат история, чиито начала възхождат към ХІХ век.
Волфганг Улрих описва за пръв път тази история. За него тя става и повод за по-задълбочен размисъл за днешните понятия за изображението. Какъв дух на епохата води до събирането на традиционните форми на неострота в обща естетика?
Волфганг Улрих, роден през 1967 г. в Мюнхен, е професор по изкуствознание и теория на медиите във Висшето училище по художествено оформление в Карлсруе.
Kниги от същия жанр
-
Как да бъдем оптимисти (Изпитани техники за постигане на положителна нагласа)печатна:
5.60 лв.
2.86 EUR -
Денят, в който боговете умряхапечатна:
12.00 лв.
6.13 EUR -
The Selected Works of D.H. Lawrenceпечатна:
10.00 лв.
5.11 EUR -
Как да покорим милионер?печатна:
14.00 лв.
7.15 EUR -
500 броя Минута е многопечатна:
11.99 лв.
6.13 EUR -
Изчезналият дневник на Индиана Джоунспечатна:
35.00 лв.
17.89 EUR -
Отново за Падингтънпечатна:
10.00 лв.
5.11 EUR -
Пътуване обратно към животапечатна:
14.00 лв.
7.15 EUR -
Записи по един скандалпечатна:
10.00 лв.
5.11 EUR
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.