История на българите
Преди близо 140 години младият чешки учен Константин Иречек написва „История на българите“, която в началото на 1876 г. излиза едновременно на чешки и немски език. Наскоро след това се появяват два руски превода – единият на Ф. К. Брун и на българина В. Н. Палаузов в Одеса, а другият на проф. Яковлев във Варшава. Само след няколко години се появяват българският превод на Райнов и Бояджиев в Търново през (1886 г.) и унгарският на Р. Майер през (1889 г.)
Така в навечерието на големите политически събития – Априлското въстание, Ботевата епопея, Руско-турската освободителна война, както и на събития от по-сетнешната българска история, когато българският въпрос изпъква с цялата си сериозност и беше един от най-важните на Балканския полуостров, българите имат написана и издадена на няколко езика своя научна история.
По този начин българската кауза получава мощна подкрепа от страна на историческата наука. А това само по себе си е достатъчно, за да се говори и пише за голямото историческо значение на Иречековата „История на българите“. Новата българска история е тясно свързана с тази книга и с нейния автор.
Kниги от същия жанр
-
Алманах на българските национални движения след 1878г.печатна:
20.45 EUR
40.00 лв. -
Българи, България, Български съдбипечатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Това се случи пред очите ми, кн.2печатна:
10.22 EUR
20.00 лв. -
Дойранската епопея 1915-1918печатна:
12.78 EUR
25.00 лв. -
Видрицапечатна:
8.17 EUR
15.99 лв. -
Срещи с Българияпечатна:
6.13 EUR
12.00 лв. -
Похищението на Българияпечатна:
8.18 EUR
16.00 лв. -
Княжество България в историческо, географско и етнографско отношение, част 1печатна:
12.73 EUR
24.90 лв. -
Д-р Стоиловата външна политика и помирението с Русияпечатна:
9.70 EUR
18.99 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.