Изчезващите дестинации
Мачу Пикчу е хипнотичен, древен град на инките, скътан в планините на Перу и безмилостно тъпкан от хиляди крака, което го погубва. Национален парк „Глейсиър“ е отдавна познат със зашеметяващата красота на ледените си полета, но в рамките само на нашия живот ледниците в него ще изчезнат заради глобалното затопляне.
В биозаливите на Пуерто Рико хората плуват в трептящото от биолуминисценция море, но утайката, причинена от строителството, убива динофлагелатите – микроорганизмите, които създават този загадъчен блясък.
В басейна на Конго в Африка, където сред тучни, яркозелени дъждовни гори свободно бродят човекоподобни маймуни, всекидневно са изсичани пълни с живот дървета. И докато пишем тези редове, изброените места – заедно с много други – биват безвъзвратно променяни – от климата, от екологични фактори, от прекомерна експлоатация и по естествени причини.
Kниги от същия жанр
-
Californiaпечатна:
38.90 лв.
19.88 EUR -
Джобен наръчник за новодошли българи - Англияпечатна:
6.00 лв.
3.06 EUR -
Bostonпечатна:
11.00 лв.
5.62 EUR -
Област Габрово - туристическа картапечатна:
4.00 лв.
2.04 EUR -
Bulgarien - Touristnkarteпечатна:
2.50 лв.
1.27 EUR -
Franceпечатна:
41.90 лв.
21.42 EUR -
Природногеографска карта на света + Природногеографска карта на Българияпечатна:
2.40 лв.
1.22 EUR -
Манастирите в Българияпечатна:
6.00 лв.
3.06 EUR -
Parisпечатна:
18.90 лв.
9.66 EUR
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.