Единствен син
Ония, които са чели „Изповеди“ на Жан-Жак Русо, не си спомнят той да споменава някъде, че е имал брат. А Жан-Жак все пак хитро намеква за него: „Брат ми изчезна в Кобленц. Ни вест, ни кост от него оттогава, и ето – превърнах се в единствен син. Заглавието на романа ми идва от този пасаж. Стори ми се, че това увъртане е многозначително.
Осемнайсети век донякъде въвежда един нов поглед към личността, към неповторимостта на човека, към социалното му положение и състояние. В този смисъл романът ми е „русоистки“. Това не означава, че не търся наслада от интригата в забавния роман. Харесваше ми да разказвам истории за осемнайсети век, без да пиша исторически роман”, заявява Стефан Одеги за романа си „Единствен син”.
Книгата на френския автор беше посрещната с възторг в родината му, като авторитетният „Нувел Обсерватьор“ написа: Всеки читател, запленен от първия роман на Стефан Одеги „Теория на облаците“, ще прочете и втората му книга, в която писателят разкрива многообразието на таланта си. Други времена, други бури! Пред нас е един исторически роман, повел ни към ада. Целият осемнайсети век минава пред очите ни като на кинолента…”
Kниги от същия жанр
-
Отровапечатна:
6.13 EUR
11.99 лв. -
Три дъщери на Тибете-книга:
4.60 EUR
9.00 лв.печатна:
8.18 EUR
16.00 лв. -
Тъмна е лунатапечатна:
5.10 EUR
9.99 лв. -
Кървав лабиринтпечатна:
8.12 EUR
15.90 лв. -
Дневникът на един луд старецпечатна:
2.55 EUR
5.00 лв. -
Наследствотопечатна:
10.20 EUR
19.95 лв. -
Тай-Пан - комплектпечатна:
18.40 EUR
36.00 лв. -
Интимен наръчник за блогърипечатна:
6.64 EUR
12.99 лв. -
Насън ще бъда младпечатна:
3.57 EUR
7.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.