Голямата загадка
Преводът е направен от: Вера Ганчева, Живка Колева, Мария Змийчарова, Любомир Гиздов, Адриана Дерменджиева, Северин Василев
Големият шведски поет Тумас Транстрьомер е роден в Стокхолм на 15 април 1931 г. Създал е творчество, не особено внушително по обем, но с всепризната значимост за развитието на шведската, а и на световната поезия. Той е автор също така на философски задълбочена есеистика, на литературоведски и научно-психологически текстове, на автобиографична книга, озаглавена „Спомените ме виждат” (1993), а е и преводач на поезия от няколко езика, главно от английски.
Психолог по образование и професия, Тумас Транстрьомер е добре известен и с познанията си в областта на музиката, със своите изпълнения на произведения от световната и нордската музикална класика. Първата му стихосбирка – „17 стихотворения”, излиза от печат в 1954 г. и заедно със следващата, озаглавена „Тайни по пътя” (1958), изиграва важна реформираща роля в модерната шведска поезия. Сред останалите му книги следва да се изтъкнат „Полузавършеното небе” (1962), „Звуци и следи” (1966), „Балтийски морета” (1974), „Траурната гондола” (1996), „Голямата загадка” (2004)… Всяка негова творческа изява се превръща в крупно събитие от световен мащаб. Удостоен е с много и престижни награди, включително и с лаврите на Нобеловата (през 2011 г.)
Този сборник съдържа произведения на Транстрьомер от всички етапи на неговия път и е най-пълното му представяне досега на български език.
Kниги от същия жанр
-
Върховната нощпечатна:
12.00 лв.
6.13 EUR -
Дума по думае-книга:
8.50 лв.
4.34 EURпечатна:
15.00 лв.
7.66 EUR -
Преди да заспяпечатна:
16.00 лв.
8.18 EUR -
Трезорът на Сен Лазарпечатна:
12.99 лв.
6.64 EUR -
Нито пени повече, нито пени по-малкопечатна:
13.99 лв.
7.15 EUR -
Дарби. Гласовепечатна:
11.99 лв.
6.13 EUR -
Паднал от лунатапечатна:
9.99 лв.
5.10 EUR -
Връщане нямапечатна:
10.00 лв.
5.11 EUR -
Пантератапечатна:
16.99 лв.
8.68 EUR
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.