Германии
„Германии“ на Владислав Христов е забележително четиво. Този настръхнал монтаж от експресивни фрагменти разкрива един от най-тежките проблеми на днешното ни българско битие – емиграцията. В никои други подобни четива не ме е засягала така остро емигрантската тема, както в тази лапидарно изразена драма. Необикновената напрегнатост и наситеност на тази поезия, нейният размах и дълбочина поставят „Германии“ сред най-значителните творби на съвременната ни лирика.
Иван Теофилов
Стихосбирката „Германии“ прави според мен много повече от журналистиката или публицистиката по темата за емигрантството. Тя влиза директно и деликатно в разтерзаното сърце на съвременните млади българи, принудени да познаят себе си и света в екстремните и трудни условия на живота в чужбина. Тази книга показва, че съчетанието на актуална проблематика и висока поезия е не само възможно, но в случая отлично осъществено.
Силвия Чолева
Kниги от същия жанр
-
Избрано. Драматургия - том 2печатна:
8.68 EUR
16.99 лв. -
По пътя на Гангпечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Къща в небетопечатна:
4.09 EUR
8.00 лв. -
Израстъкпечатна:
6.64 EUR
13.00 лв. -
Професионална етика и туристическо поведениее-книга:
3.06 EUR
6.00 лв. -
Триумфът на кучките. Продължениетое-книга:
6.64 EUR
13.00 лв. -
Троянските коне в България - Кн.1печатна:
10.22 EUR
20.00 лв. -
Тайната връзкапечатна:
2.30 EUR
4.50 лв. -
Ничияпечатна:
7.61 EUR
14.90 лв.
Информация
Информация за книгата:
Ревю
Само след няколко прочетени стихотворения и започваш да виждаш света през очите на Владислав Христов. В този свят има повече светлина, затова забелязваш каквото иначе пропускаш, и си склонен да простиш в случаи, в които иначе си безпощаден. И докато изрича истини, без голяма надежда, но и без страх, че няма кой да го чуе, думите му не са обикновени. Те идват от дълбочини, от които само неподправеното поетическо чувство е способно да ги извади.
Палми Ранчев
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.