Войната срещу КТБ
През 1990 г. Европейският парламент забранява операция „Гладио" („Кинжал"). Става дума за секретни структури в различни страни от НАТО, занимаващи се с политически терор, атентати, преврати, политически убийства и клеветнически кампании. През 50-те години на XX в. целта е била отпор на комунизма и неговите тайни служби. По-късно целите се променят, а методите се израждат до брутален тероризъм. Операциите са наричани „фалшив флаг". В Турция „Гладио" добива уродливи измерения. В „отрядите на смъртта" са включени агенти, силоваци и членове на „Сивите вълци".
През специалната къща за разпити на „Гладио" в Истанбул са преминали над 90 българи, смятани за врагове на Турция. Измъчвани са жестоко. Някои от тях приемат да работят за „Гладио" в България. Колко са и действат ли още -
знаят малцина. На 03.11.1996 г. по пътя към с. Сусурлук, на 100 км от Истанбул, черен мерцедес се забива в трактор. Трима от четиримата пътници в колата загиват на място. Това са командващият на секретните групи Хюсеин Кочадаг, терористът от„Сивите вълци" Абдулла Катли, осъден за убийство, и неговата любовница Ус - бивша кралица на красотата, преквалифицирала се в наемен убиец. Единственият оцелял е депутатът Седат Бучак, който отговаря за финансирането на отрядите от„Гладио". Каква е връзката на тази мрачна история с България, с българската политика и мафия, с ДПС и войната срещу Корпоративна търговска банка през лятото на 2014 г.? Отговорите са тук. Някои от тях са чудовищни.
Kниги от същия жанр
-
Три лица на тиранията: Александър Лукашенко, Ислам Каримов, Владимир Путинпечатна:
10.22 EUR
20.00 лв. -
Избрани творби: Ноев ковчег. Прашкапечатна:
12.78 EUR
25.00 лв. -
Мистичната Югоизточна Азияпечатна:
5.11 EUR
10.00 лв. -
Островът на мъглитепечатна:
4.60 EUR
9.00 лв. -
Тайните на телевизиятапечатна:
4.60 EUR
9.00 лв. -
Лето 1850печатна:
7.64 EUR
14.95 лв. -
Калуна-каляпечатна:
7.64 EUR
14.95 лв. -
Връща ли се часовникът назадпечатна:
12.27 EUR
24.00 лв. -
Несподеленопечатна:
7.66 EUR
15.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.