Бяла като мляко, червена като кръв
Лео чувства в себе си лъвска сила, но има един враг, който го ужасява – белият цвят. Бялото е лишение, то олицетворява всички загуби в неговия живот. Червеното обаче е цвят на любовта, на страстта, на кръвта; червени са косите на Беатриче. Защото Лео има мечта и тя се нарича Беатриче, макар още да не го знае. Лео има и реалност, по-близка и както всички близки неща – по-трудна за виждане. Силвия е неговата надеждна и безметежна реалност. Когато открива, че Беатриче е болна и болестта й е свързана с онова бяло, което го ужасява, Лео трябва да търси дълбоко в себе си, да кърви и да се възроди, за да разбере, че мечтите не умират и да намери смелостта да повярва в нещо по-голямо.
“Бяла като мляко, червена като кръв” е не само роман за възмъжаването, не само разказ за една учебна година но и смело повествование, което чрез монолога на Лео – ту блестящ и неудържим, ту вглъбен и нещастен – разказва какво става в момента когато в живота на един юноша нахлуват страхът и страданието, а светът на възрастните сякаш няма какво да му каже.
Разказвайки в съвременен и жизнен вариант на класическата традиция, авторът Д’Авения се отъждествява с младия гимназиален учител, за да предложи на младия или не толкова млад читател някои отговори, които като всеки верен отговор не претендират да бъдат окончателни, но и не са примирени и колебливи.
Kниги от същия жанр
-
Таки неуловимиятпечатна:
1.02 EUR
2.00 лв. -
Рекордите на Гинес 2001печатна:
30.67 EUR
60.00 лв. -
Жлъчният мехурпечатна:
3.06 EUR
6.00 лв. -
Академия на проклятията - Заплахите от кръвното наследство - Урок Седмие-книга:
6.64 EUR
12.99 лв. -
Белене – място на памет?печатна:
7.66 EUR
15.00 лв. -
Уважаеми господин М.е-книга:
5.62 EUR
11.00 лв.печатна:
8.69 EUR
17.00 лв. -
Обяд в Парижпечатна:
6.64 EUR
12.99 лв. -
Невинностпечатна:
3.83 EUR
7.50 лв. -
Щастливата проституткапечатна:
4.09 EUR
8.00 лв.
То е много важно за нас, затова може да ви бъдем от полза като ви дадем следните насоки:
Резюме: Моля опишете вашето общо впечатление от продукта в няколко думи.